Шум і оплески: БПП не можуть стримати регіт. Вишенькою на торті ідіотизма стає «чудовий» виступ Курячого

Альона Шкрум
«Шум, сміх, оплески» (*цитата зі стенограми ВРУ під час вистави)

До 1 квітня депутати та чиновники мають подати чергову свою електронну декларацію вже за 2016 рік – із новими вже подарунками, пляшками вина, церквами у власності, хутром та земельними ділянками. Сообщает http://ukr-biz.com.ua

Традиційно за пару тижнів до дати – відкрився новий театральний сезон для спроб підірвати декларування та внести до нього зміни.


Вчора у ВР відбувся перший, дещо примітивний, погано зіграний спектакль:


🔹Пролог.


Президент подає маленький законопроект на півсторіночки, де зміни в один пункт однієї статті – щоб наші військовослужбовці не подавали електронну декларацію. Красива мета. Все супер.Жодного заперечення.


🔹Дія перша


Депутати БПП, пан Герасимов, Курячий, інші, пані Тетяна Чорновол з НФ подають до цього закону 32 сторінки поправок. 32 сторінки, кеп!


Вони домовляються додати поправками декілька «сюрпризів» – зобов’язати подавати повну електронну декларацію формату державного службовця в НАЗК до 1 квітня — представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів… і всіх, хто не просто бере участь в якихось там громадських радах та конкурсних комісіях при державних органах, але і займається моніторингом ТА ОЦІНКОЮ виконання антикорупційних програм. Коло осіб – не обмежене здоровим глуздом. Епічно.


[До речі, порада: якщо ви десь там працювали в громадському середовищі, чи створювали колись ГО, чи були засновником ГО – перевірте, чи часом ви не маєте подавати тепер декларацію на 40 сторінок на сайт НАЗК!]


🔹Дія друга.


Далі в залі відроджується дух Чєчєтова та за всі ці поправки під недосвідчене диригування БПП дружно голосують НФ, Радикали, БПП та ОппоБлок. Вже, в принципі, звична коаліція Роттердам+.


🔹Дія остання


Пан Андрієвський з БПП з голосу вносить взагалі феєричну поправку, відповідно до якої: особи, які звільнилися або звільняються згідно з цим законом з посади державної служби чи політичної посади ДО набрання чинності цим законом, НЕ ПОДАЮТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ та до відповідальності не притягуються.


Це як?! От воно, щастя, заради якого все робиться.


Невеличка помста та бажання перевірити кожного представника громадянського суспільства — це лише маленький бонус. З нетерпінням чекаю тексту (оскільки тексту до сих пір немає!) і буду дивитися, як ця поправка там вписана.


Бо саме подібною правкою можна створити можливість НЕ ПОДАВАТИ декларацію колишнім Прем’єрам, міністрам, мерам, губернаторам, депутатам, суддям та іншим чиновникам – і звільнити іх від відповідальності. Пан Яценюк, наприклад, ще декларацію НЕ подавав, і мав подати лише до 1 квітня. Ок, чекаємо.


🔹Тільки от тому, що «коаліціянти» не здатні навіть процес зґвалтування Парламенту добре організувати – все це робиться під час криків, істерики деяких авторів поправок, за текстом не слідкують, поправки деякі втрачають, «дирижери» щось пропускають, збиваються, в залі повний треш. Оппоблок бігає і питає за що голосувати, а за що ні.


🔹 Через вітсутність організаційних здібностей БПП – поправки N47 та 49 взагалі суперечать одна одній, оскільки поправкою N47 Чорновол пропонує особам, які подають декларації вперше – подавати її в 2018 році, а за поправкою N49 – термін подання продовжується для таких осіб до 1 травня 2017 року. Знову чекаємо текст.


🔹Епілог


Вишенькою на торті цього ідіотизма стає «чудовий» виступ пана Курячого, де він радісно звітує про «нормальну обстановку і роботу Парламенту».


В залі у відповідь – «шум, сміх і оплески». Депутати БПП поруч зі мною не можуть стримати регіт) перестарався пан Курячий. Сміх і сльози.


Є все для успішної вистави.Занавіс.

    Blogger Comment

0 коментарі:

Дописати коментар