Росія заохочує масові відключення суднами моніторингової системи AIS. Цього разу аварія призвела до страшних наслідків.
Українське Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) опублікувало висновки в зв'язку з трагедією на вході в Керченську протоку, де під час пожежі на судах, які йшли під танзанійським прапором, загинули 14 людей, передають Патріоти України.
Газовіз «Маестро» йшов в російський порт Темрюк, на його борту перебували 14 осіб - громадяни Туреччини та Індії. На борту танкера «Канді» (нова назва - «Venice») знаходилися 17 чоловік - також громадяни Туреччини та Індії. За повідомленням Радіо Свобода, танкери належать турецькій компанії Milenyum Denizcilik Gemi, яка знаходиться в «сирійському списку санкцій США».
Міністерство на своєму сайті повідомило, що два газових танкера були задіяні до незаконних поставок газу до Сирії. «За даними офісу з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC), судна Venice і Maestro задіяні для незаконних поставок газу до Сирії, починаючи з 2016 року. Незважаючи на загрози для безпеки судноплавства в Чорному і Азовському морях, ризики для життя людей, РФ заохочує масові відключення судами системи AIS. На цей раз аварія призвела до страшних наслідків - смерті людей», - йдеться в повідомленні МінТОТ.
Вказується, що згідно з даними міжнародних моніторингових систем, танкер «Venice» вийшов з російського порту Темрюк 20 січня, але на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System), яка надає можливість не тільки своєчасно реагувати на аварії суден, а й надавати допомогу. Аналогічна ситуація спостерігалася і на танкері «Maestro» - остання інформація про судно була зафіксована AIS 9 січня 2019 року.
0 коментарі:
Дописати коментар