Дружина зниклого на звалищі біля Львова комунальника: "Молюсь і вірю в диво"

На сміттєвому полігоні триває рятувальна операція. Село поруч – в паніці

На сміттєвому полігоні в околицях Львова тривають пошуки рятувальника та комунальника, які опинилися під завалами.Повідомляє http://ukr.segodnya.ua 
.Тіла двох рятувальників були виявлені сьогодні вдень. На місці працюють майже 600 осіб. Нагадаємо, в понеділок на цьому, однією з найбільших сміттєзвалищ в країні сталася пожежа, а після – сходження сміттєвої лавини, яка накрила тоннами відходів чотирьох людей.
Як розповів "Сегодня" співробітник прес-служби Львівського облуправління ДСНС Ігор Курус, в понеділок рятувальники зі 100 одиницями техніки розгрібали завали до глибокої ночі, поки не пішла злива, яка тимчасово зупинила операцію. "Зниклі рятувальники вже збирали обладнання після того, як загасили пожежу. Саме в цей час стався зсув", – розповів нам Курус.
Про комунальника, який потрапив в пастку зсуву разом з рятувальниками, відомо, що це 61-річний Олександр Бутін, який числиться інженером-екологом на підприємстві, яке обслуговує полігон. Його поки вважають зниклим безвісти. "Дуже допомагають прості люди. Як тільки стало відомо про трагедію, до полігону почали з'їжджатися десятки місцевих жителів. На сам полігон їх не пустили, але вони не поїхали: хтось підвозив питну воду пожежникам, хтось намагався нагодувати", – розповів нам селищний голова Великих Грибович Ігор Питель. За його словами, місцеві жителі дуже хвилюються через реальну загрозу, яка в прямому сенсі нависла над одним з місцевих сіл. "Полігон, на якому знаходяться відходи нафтовиробництва, знаходиться над селом, тобто нечистоти стримувалися дамбою. Її було прорвало, але ризик великий. Зараз дамбу укріплюють, підсипають її, підвищуючи її висоту", – уточнив Питель. Станом на ранок рятувальники виклали стіну з 600 мішків з піском, адже якщо дамбу прорве, то нечистоти хлинуть на село.
Ми розшукали цивільну дружину зниклого комунальника. Ридаючи, Наталя Протасова розповіла нам, що їй залишається тільки чекати і молитися, сподіваючись на диво. "Молюся весь день і ніч. Вірю в чудо, дуже вірю. Ви знаєте, було якесь передчуття. Ми днями подорожували по Карпатах. Сидимо п'ємо каву з Сашею, а я йому і кажу, мовляв, не ходи в понеділок на роботу. Я навіть не знаю, чому так сказала. Він засміявся і відповів: "Та ну, треба йти".
Коли сталася трагедія, хотіла поїхати на полігон, але мене туди ніхто не взяв. Дивлюся тільки новини про пошукової операції, мені здається, вони погано шукають, – ридаючи ридма, каже Наталя. – Вони нарікають на дощ, але тільки в країні будівництва чомусь тривають, незважаючи на негоду... Найголовніше, щоб Саша був живий. Молюся і прошу у Бога чуда".
Наталя каже, що буквально за кілька хвилин до трагедії дзвонила чоловіку. "Набрала Сашу, але було зайнято. Коли зателефонувала в наступний раз, то телефон вже був відключений".
Колеги Олександра Бутіна розповіли нам, що події з ним могло і не бути, якби не дивна примха одного з колег. "Кажуть, що після обходу території Бутін попросився в автомобіль свого колеги, щоб той підвіз його до виходу з полігону. Але той начебто йому відповів, мовляв, йди пішки, ти в брудному одязі, і не взяв. Потім зійшла лавина сміття, і зв'язок з Бутиним перервався", – розповіли нам співробітники комунального підприємства, в якому працював Бутін. Дружина Олександра, дізнавшись про це, відреагувала коротко: "Бог суддя цього водієві. Машину боявся забруднити...".
_01_40

НЕБЕЗПЕКА.
 Еколог Володимир Борейко каже, що під час пожежі в повітря потрапили шкідливі речовини, і додає: "Світовий досвід показує, що є спеціальні бактерії, які в змозі розкласти такі відходи, але в Україні такий напрямок роботи не розвинений, на екологію грошей виділяється недостатньо. Був обраний найпростіший спосіб – зберігання на полігоні", – говорить еколог. В НАН України нам сказали, що потенційна небезпека є у багатьох полігонів країни, тому як часто не дотримуються норми їх експлуатації – сміття повинно утрамбовуватися і періодично пересипатися грунтом.
    Blogger Comment

0 коментарі:

Дописати коментар