Художник Давид Чичкан звинуватив агентів Кремля у погромі його виставки у Києві. Люди, які за 5 хвилин зруйнували пів виставкої зали, працювали злагоджено і оперативно. Відео інциденту, та його наслідків, з’явилось в мережі.
Напередодні у приміщення Центру візуальної культури у Києві увірвались кілька молодиків. Вони спочатку напали на охоронця, поки ж одні з ним «дискутували», інші – швидко виставку розгромили. На опублікованому відео, до слова, чути постріли, імовірно нападники мали при собі зброю, на щастя щодо працівників центру її не застосовували. Про інцидент розповіли працівники центру:
«Ми з колегою закрилися у кімнаті, наш друг, який охороняв, він залишився. Вони його побили, залили очі балоном. Потім вони знищили всі роботи. Знищили навіть наш обігрівач. Весь цей час 5 хвилин поки вони були в офісі, вони трясли наші двері, хотіли виламати, на щастя не вдалося це зробити. Весь цей час ми викликали поліцію, але вона приїхала через півгодини».
За словами цієї жінки, нападники вдяглися «так, як вдягаються учасники ультраправих угрупувань». Нині з цією ситуацією розбиратимуться правоохоронці, робітники Центру візуальної культури написали заяву у поліцію. До слова, постраждалий чоловік буде свідком у справі.
Цікаво, що автор виставки не був багатослівним і з впевненістю заявив, що виставку розгромили агенти Кремля. Після ажіотажу у пресі Давид Чичкан написав короткий пост у соціальній мережі. Текст публікуємо без змін:
«тут нова фішка! багато хто-деякі оскаржують що погром зробили неонаци, кажуть це агенти кремля! але у мене виставка якраз почасти про те, що неонаци виконують порядку кремля, а от безкоштовно або платно питання до них. ПОГРОМ ЗРОБИЛИ АГЕНТИ КРЕМЛЯ ? у цього протиріччя найпростіше зняття».
Зауважимо, що на офіційному сайті Центру візуальної культури йдеться про те, що виставка присвячена війні на Сході та ситуації в країні загалом. Лейтмотивом до створення виставки «Втрачена можливість», як раніше пояснював сам автор картин, було питання щодо наслідків та невиправданих очікувань Майдану – Революції Гідності.
«На думку автора, Майдан для українського суспільства – це втрачена можливість здійснити соціальну революцію: не захистити гідність, а врешті здобути гідні умови життя. У серіях графічних робіт художник розкриває причини і говорить про наслідки цієї втрати, серед яких «декомунізація» – парадоксальне явище, що кристалізує в собі ознаки контрреволюції на тлі політичного невігластва. Давид Чичкан іронічно пропонує її прихильникам бути послідовними і «декомунізувати» не лише спадок радянської держави, а й українських соціалістів – Івана Франка, Михайла Драгоманова, Лесі Українки. Художник наголошує, що низький рівень політичної культури українського суспільства обумовлює «декомунізацію», а низький рівень політичної свідомості на пострадянському просторі загалом розширює можливості пропагандистської машини реакційного Кремля», - йдеться у офіційному анонсі,опублікованому на сайт виставкового центру.
У цьому контексті варто зауважити, що сам Давид Чичкан позиціонує себе, як художника-анархіста.
Як стало відомо із відкритих джерел, виставка не працювала і у суботу, 4 лютого, через погрози на адресу керівництва виставкового центру.
Авторська екскурсія у той день не відбувалась, бо у суботу біля входу в Центр зібралася група молодих людей, які вчинили жорстокий напад на перехожого, а також заляпали балоном ще двох відвідувачів, які прийшли на виставку. Ці ж люди розбили пластикову табличку і зірвали рекламний банер виставки. Окрім цього, звучали погрози на адресу працівників центру.
0 коментарі:
Дописати коментар