У столичній гімназії номер 318 Солом’янського району зафіксували два випадки захворювання на кашлюк, передає http://best-info.com.ua
Про це виданню “МедОбоз” повідомив виконувач обов’язків директора державної установи “Київський міський лабораторний центр Міністерства освіти України” Сергій Чумак.
“У нас зафіксовано два випадки кашлюку. Вони підтверджені лабораторно. Не у нас, а в приватній лабораторії. Перший випадок був зафіксований 11 грудня – захворів третьокласник. Другий випадок стався 12 грудня і захворіла дитина з восьмого класу”, – говорить він.
За словами Чумака, в Києві спостерігається підвищений рівень захворюваності на кашлюк. Він зазначає, що порівняно з аналогічним періодом минулого року, коклюш діагностували на 25% частіше. “У 95% випадків хворі – це діти до 17 років”, – говорить він.
Згідно з наказом українського міністерства охорони здоров’я, діти до 10 років спостерігаються і бактеріологічно обстежуються з метою виявлення ознак захворювання. “Ці дітки спостерігаються, оскільки інкубаційний період становить 14 днів”, – говорить він.
За словами лікаря-експерта Віктора Литвиненка, безпосередньо після контакту з бацилоносієм коклюшу починається інкубаційний період, який триває без будь-яких симптомів початку захворювання.
Після закінчення цього терміну у дитини з’являється невелике покашлювання, яке посилюється з кожним днем. На тлі кашлю підвищується температура тіла. До кінця 2-го тижня кашель стає довший, важчий, набуває нападоподібний характер.
Під час нападу обличчя червоніє, на очах виступають сльози. Від постійної напруги, викликаної кашлем, можливі крововиливи в білкову оболонку очей. Напад кашлю закінчується глибоким свистячим вдихом, відходженням в’язкого мокротиння і нерідко блювотою.
Підвищення температури під час коклюшу може свідчити про ускладнення у вигляді запалення легенів. Коклюш важко піддається лікуванню антибіотиками. Призначають лише симптоматичне лікування, спрямоване на усунення нападів кашлю, призначаються і заспокійливі засоби. Дитину рекомендується годувати часто і маленькими порціями, краще після нападу кашлю або блювоти.
Виникнення коклюшу до 18 місяців особливо серйозне для дитини. У цьому віці напади кашлю, що тривають до 2-3 хв, можуть привести до зупинки дихання.
Протикоклюшні щеплення зазвичай проводяться починаючи з 3-4-місячного віку – АКДС (адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцевим вакцина).
Після контакту з хворим на кашлюк до появи нападів кашлю призначення гамма-глобуліну може запобігти захворюванню або, щонайменше, послабити його прояви. Карантин, як правило, триває 30 днів від початку захворювання.
0 коментарі:
Дописати коментар