В Україні з 1 липня перерахують пенсії всім українцям, які мають повний стаж і виплати в розмірі до 2 тис. Грн.
Відповідне нововведення прем’єр Володимир Гройсман пообіцяв прийняти на засіданні уряду 26 червня.
Про те, чому і як можуть перерахувати виплати – в матеріалі OBOZREVATEL.
Українцям перерахують пенсії
Мінімальна пенсія в Україні – 1 497 грн. А фактичний прожитковий мінімум за підрахунками Мінсоцполітики – 3144 грн. Це означає, що всі пенсіонери, які отримують менше, фактично знаходяться за межею бідності.
Як написав у колонці для OBOZREVATEL міністр соцполітики Андрій Рева, є і ті пенсіонери, які мають 30-35 років стажу, але все одно отримують невеликі виплати. В рамках минулого перерахунку пенсії їм не підвищили, натомість видали разову допомогу в розмірі 2,4 тис. Грн.
“Серед пенсіонерів, які не отримали надбавку, є ті, у кого базова пенсія нижча за прожитковий мінімум. Вони мали низький заробіток і коли їм перерахували, вийшло, що їх пенсія нижча за прожитковий мінімум. А серед них є і ті, у кого повний страховий стаж . Що вийшло? у людини 35 років стажу, але у нього був невеликий заробіток “, – пояснив Рева.
Проблема частково ускладнилася тим, що в рамках проведеної пенсійної реформа коефіцієнт оцінки стажу знизили з 1 до 1,35% за кожен відпрацьований рік. Тобто отримати високу пенсію стало складніше. Правда, з іншого боку, якщо раніше пенсії практично не підвищували (або ж підвищували всім на одну невелику суму), то зараз їх перераховують індивідуально, а розмір надбавки для деяких пенсіонерів становить понад 1000 грн.
Чому частина пенсіонерів з великим стажем залишилися з мінімальними виплатами? Головна причина – низькі зарплати. Якщо українець заробляв менше, ніж в середньому по країні, швидше за все, його виплата буде близька до мінімальної. Цю проблему в Кабміні намагалися вирішити ще з минулого року.
Розглядали кілька варіантів. Звучали пропозиції перерахувати пенсії українців з маленькими виплатами і повним стажем (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) з урахуванням “старого” коефіцієнта оцінки стажу. Однак, це б призвело до того, що різні українці отримали б різні права виходу на пенсію.
Ще одна норма, яка прописана вже в чинному законі, дозволяє при повному стажі після 65 років отримувати не менше 40% мінімальної зарплати. Але і після цього розмір пенсії все одно досяг всього лише 1669,2 грн. Третій варіант – при перерахунку враховувати показник середньої зарплати за більш короткий період, що дозволило б значно підняти виплати.
На запит OBOZREVATEL і в Пенсійному фонді, і в Міністерстві соціальної політики заявили: механізм уже розроблено, проте озвучити його зможуть тільки після того, як 26 червня на засіданні Кабміну норму затвердять.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час свого візиту до Маріуполя 24 червня заявив, що з 1 липня підвищення отримають 2,5 млн чоловік. Причому розмір їх пенсій буде становити не менше 2 тис. Грн.
“За рішенням уряду з 1 липня підвищується пенсія для людей, які мали великий стаж – 30 і більше років для жінок і 35 і більше років для чоловіків, але невеликі зарплати протягом всього часу роботи. В Україні таких пенсіонерів – близько 2,5 млн людина. І тепер їх пенсії будуть становити не менше 2 тис. грн “, – заявив Гройсман.
У липні перерахують максимальні і мінімальні пенсії
В Україні в липні прожитковий мінімум підвищать на 67 грн. При цьому всі пенсіонери отримуватимуть як мінімум 1564 грн. Також, якщо українці з мінімальною пенсією мають повний стаж (для жінок – 30, для чоловіків – 35 років), вони мають право і на надбавку в розмірі не менше 1% прожиткового мінімуму. Якщо зараз, наприклад, жінка з 40 роками стажу і мінімальною пенсією може отримувати надбавку в розмірі 149,7 грн, то після першого липня – 156,4 грн.
Українці з максимальними пенсіями отримають надбавку в розмірі 670 грн. Зараз такі виплати отримують не більше 1,9% від загальної кількості пенсіонерів. Якщо до липня це 14,9 тис. Грн, то після – 15,6 тис. Грн. Найчастіше це ті, хто вийшов на заслужений відпочинок зі спеціальними правами. Наприклад, народні депутати, судді і т. Д.
Ще один шанс отримувати максимальну пенсію – мати білу високу заробітну плату. Наприклад, при стажі в 35 років заробляти потрібно на даний момент приблизно в 8 разів більше середнього заробітку, з якого сплачується внесок до Пенсійного фонду. Це близько 64 тис. Грн. Тобто при білій зарплаті в 64 тис. Грн, до липня можна претендувати на пенсію в розмірі 14,9 тис. Грн, а після – 15,6 тис. Грн.
Джерело
0 коментарі:
Дописати коментар