“США піднесли величезний подарунок Україні і всьому світу”, – блогер

Йдеться про рішення Федеральної резервної системи щодо встановлення процентних ставок.
ФРС США утримуватиме федеральні процентні ставки на нулі. Ілюстрація: mn24.com.ua
ФРС США утримуватиме федеральні процентні ставки на нулі. Ілюстрація: mn24.com.ua
Отже, головна подія осені в глобальному фінансовому світі відбулася вчора, коли в Києві вже була ніч, – Федеральна резервна система (ФРС) США вирішила утримувати федеральні процентні ставки на нулі, принаймні, протягом наступних трьох місяців. Про це пише бізнесмен Євген Платон, повідомляють Патріоти України з посиланням на Inforesist.
Основне завдання ФРС всередині США – забезпечити економічне зростання і зберегти на низькому рівні як інфляцію, так і безробіття, Але ні інфляція, ні рівень безробіття не є зараз критичними для американської економіки і рішення ФРС обумовлено, швидше, мотивами, які знаходяться поза межами США.
Безробіття на низькому рівні, а інфляція близько 2% – цільового рівня ФРС, як і в інших розвинених економік світу. Так як процентні ставки були на нулі досить тривалий час, ФРС, безумовно, має намір підняти їх у найближчому майбутньому.
Вчорашнє рішення залишити ставки на поточному рівні обумовлено, швидше, нинішньою слабкістю глобальної економіки і в першу чергу побоюванням подальшого поглиблення кризи в Китаї, а далі ефект доміно спрацює на економіку сировинних країн, а також всіх країн, що розвиваються.
Судячи з усього, саме така занадто руйнівна перспектива і налякала голову ФРС Джанет Йєллен. Економісти прогнозують, що ФРС, швидше за все, буде підвищувати ставки на своєму наступному засіданні 15 грудня.
Але оскільки, як виявилося, ФРС приймає до уваги не тільки показники економіки в США, але й економіки всього світу, ця обставина ускладнює прогнози, що саме ФРС має намір робити в майбутньому. Багато в чому це буде визначатися станом всієї світової економіки.
Якщо низькі процентні ставки такі прийнятні для економіки, чому їх потрібно збільшувати, запитаєте ви. Причина в тому, що накачування грошей в економіку працює тільки до певного моменту. Чи є вчорашнє рішення ФРС гарною новиною для вас? Це залежить від того, в якому саме стані ваша економіка.
Якщо ваша економіка в рецесії, у вас є багато вільних ресурсів, безробітні тиняються без діла, промисловість працює по два-три дні на тиждень, транспорт в основному простоює тощо, то у цій ситуації низькі ставки мобілізують ресурси, що простоюють і підвищують реальний обсяг виробництва в економіці. Це наша “картина олією”, але, як на зло, у нас в Україні ставки захмарні, а тому очікувати економічного зростання з цього боку нам не доводиться.
Але якщо у вас економічний бум, як у США, ситуація виглядає інакше. Якщо ФРС утримує ставки під час буму, вся пара піде у свисток. В результаті, швидше за все, просто ціни підуть вгору – розженеться інфляція, не створюючи, тим самим, ніякого економічного зростання.
Це те, що відбулося в США в кінці 1970-х. ФРС зберігала процентні ставки занадто низькими занадто довго, бо боялася, що більш високі процентні ставки будуть економічно шкідливими. У підсумку, це призвело до двозначної інфляції.
Не дивно, що керівництво ФРС добре пам’ятає травматичний шок від гіперінфляції в 70-х і вони, природно, побоюються повторення помилок своїх попередників і мають намір не випустити інфляцію з-під контролю.
Щоб дозволити це явне протиріччя між інтересами економіки США, яка вимагає підвищення ставок, і економіки решти світу, в першу чергу, країн, що розвиваються, для яких вигідні низькі ставки, – необхідна воістину Соломонова мудрість.
Вчора рішення було прийнято на користь решти світу. Чи скористається світ цієї великодушно наданою США можливістю, нам тепер належить переконатися у грудні.
Джерело: http://patrioty.org.ua/
    Blogger Comment

0 коментарі:

Дописати коментар