Безробітних чекає бізнес-реформа.
Держслужба зайнятості запустить перший пілотний проект в березні, передає Корупція. інфо
Сообщает http://korupciya.com/
Для цього Держслужба зайнятості перезавантажує підготовку підприємців з числа непрацюючих. Ми з'ясували, коли ж безробітні українці зможуть взяти участь в нових реформах влади.
Зараз, нагадаємо, люди можуть розраховувати лише на едіноразововую безоплатну допомогу від ДСЗ, яка становить в середньому 20 тис. грн (максимум – 64 тис. грн).
Для зміни цієї ситуації ДСЗ хоче підключити до реформи місцева влада, міжнародних фахівців, активістів та представників Програми розвитку ООН.
Експертів планують включити до комісій, де безробітні захищають бізнес-плани. І якщо ідеї зацікавлять, наприклад, місцева влада – то, крім допомоги від ДСЗ, майбутній підприємець зможе отримати додаткову підтримку.
"Але це за умови, що кошти на розвиток малого бізнесу закладені в бюджетах місцевих рад. Мерії не зобов'язані будуть допомагати всім безробітним. Але вони можуть підтримувати ідеї, які, на їх погляд, здаються перспективними. Місцеві ради можуть підтримувати ініціативу і інакше – наприклад , надати в оренду приміщення під час підписання якогось пільгового договору", – відзначає заступник голови Держслужби зайнятості Сергій Кравченко.
Також безробітні зможуть залучати кошти від ПРООН. Там хочуть розробити спеціальну грантову програму, але конкретні суми поки не озвучені.
"Планується, що в фокусі ПРООН будуть проекти переселенців, інвалідів і ветеранів АТО", – уточнює Кравченко. І, нарешті, бізнес-плани, що безробітні захистять в ДСЗ, будуть виставлятися на спеціальній краудфандінговой платформі.
Тут майбутні підприємці зможуть отримати додаткове фінансування від людей, компаній з різних країн. Очікується, що платформу розроблять як об'єднаний сайт-механізм Держслужби зайнятості та Програми розвитку ООН.
Реалізація першого проекту в ДСЗ йде повним ходом: в січні-лютому Краудфандінговая академія ПРООН вже проводить навчання для співробітників ДСЗ з Харківської, Донецької та Луганської областей.
Ці регіони обрані тому, що тут буде запускатися пілот. "Хорватські викладачі також навчають переселенців і ветеранів АТО, чиї бізнес-плани вже відібрані для участі (близько 10 осіб).
Ці учасники проекту раніше вже хотіли відкрити свою справу і подавалися на грантові програми ПРООН, але не пройшли ", – роз'яснює начальник Управління патронатної служби та міжнародного співробітництва Державної служби зайнятості Віктор Горленко.
За його словами, зараз співробітники ДСЗ і учасники пілота проходять навчання основам краудфандінга: в програмі навчання приділяється увага правилам зйомки відео для презентації, організації процесу краудфандінга, оглядам популярного обладнання та програм. У березні бізнес-проекти учасників пілота з'являться в онлайні.
"І всі охочі зможуть фінансово підтримати проекти. Там є ідеї і по запуску магазинів, і по відкриттю виробництва. Після закінчення цього терміну буде зрозуміло, затребуваний чи пілот.
Якщо відгук буде високим, програму будемо реалізовувати по всій Україні. Є всі шанси, що повномасштабно проект запрацює в кінці червня – початку липня", – сподівається Горленко.
0 коментарі:
Дописати коментар